Dekorasyonda Renkler ve Tonları

Dekorasyonda Renkler ve Tonları

Açık Renkli Tonlar Kullanılarak Ferah Bir Ortam Oluşturulabilir mi?

Evinizi dekore ederken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri de her tür mobilyayı her uygulama alanında kullanamayacağınızdır. Her mobilya her odaya uyum sağlayacak diye bir kaide bulunmamaktadır. Örneğin dar bir oturma alanınız var ve siz sırf trend diye çok beğendiğiniz oturma grubunuzu oraya sıkıştırmaya çalışıyorsunuz yapılan en büyük yanlışlardan biri de bu dar ve boğucu gösterim bu hem sizin için hemde evinize gelecek insanlar için hoş bir görüntü sergilemeyecektir.  Soft trenkler ile duvarlarınızı aydınlatabilir bir üçlü tek berjer ile harika odalar tasarlıyabilir veya köşe takımlarından faydalanabilirsiniz.

Fonksiyonel Mobilyalarla Alandan Tasarruf Sağlayın

Evinizin dizaynını yaparken uygulama alanına yakışması ferah bir ortam sağlaması için ve dağınık sıkış tıkış bir görüntünün ortadan kalkması için fonksiyonel mobilyalar tercih edilmelidir. Özellikle oturma odalarında kullandığınız koltuk takımlarının bazalı olması ve seçeceğiniz duvar ünitenizin çekmeceli olması kitaplarınız için bölmeleri olması eşyalarınızın düzenli durması ve fazla eşyalarınızın ortada bulunmaması için en iyi alternatif ürünler olacaktır. Orta sehpalarınızıda aynı şekilde kullanışlı modellerden seçebilirsiniz.

Evinize Uygun Abajur Modellerini Tercih Etmelisiniz

Evinizin dekorasyonunda en önemli ayrıntılardan biri de kullanacağınız aydınlatma biçimidir. Gün ışığının eve net girmesi için perde seçimleri iyi yapılmalı odanın karanlık kısımları şık bir abajur ile loş hava katılmalıdır. Eğer çok fazla ışık sistemi ve aydınlık bir ortam istiyorsanız led ışık ve spot lambalardan tercih edebilirsiniz.

Her tarza her zevke uygun sağlam şık ve kaliteli uzun yıllar kullanabileceğiniz mobilyalar için inegöl mobilyası ürünlerinden tercih edebilirsiniz.

moineg